Stan kasowy już dostępny w lavito

Stan kasowy już dostępny w lavito

Stan kasowy

Uruchomiliśmy dla Was nową funkcję w panelu biznesowym lavito. W zakładce Raporty widnieje nowa pozycja – Stan kasy. Od teraz możecie śledzić bieżące operacje, wpływy, wypływy i mieć pod kontrolą wszystkie finanse w swoim Salonie.

Poniżej tłumaczymy każdy z elementów dostępnych w nowej funkcjonalności.

 

Otwarcie i zamknięcie kasy.

Dwie najważniejsze funkcje, które pomagają Ci pilnować finansów w salonie. Możesz otwierać i zamykać kasę kiedy chcesz. Najlepiej jednak gdy odzwierciedla to Twoją realną pracę w salonie.

Przy otwarciu kasy widzisz:
- ostatni stan zamknięcia (upewnij się czy wszystko się zgadza)
- Operacje gotówkowe po zamknięciu (czasem nawet po zamknięciu kasy znajdą się jakieś wpływy, bądź wypływy. Spokojnie możesz je doliczyć przy następnym otwarciu.)
- Początkowy stan kasy. (Jeżeli chcesz dorzucić gotówki, aby mieć więcej drobnych do wydawania reszty, po prostu dopisz to do Początkowego stanu kasy)

Przy otwarciu kasy pracownik może dodać notatkę, w której np. dopisze „Dodałem 200zł do wydawania reszty.


Gdy kasa jest otwarta możesz modyfikować wszystkie elementy. Dodawać wpływy i wypływy na bieżąco.

Gdy edytujemy wizyty, bądź sprzedaż to jej edycja będzie miała wpływ tylko jeżeli miało to miejsce w aktualnym otwarciu kasowym.

Przy zamknięciu kasy widzimy podobne okienko. Możemy również zmienić Końcowy stan kasy pozostawiając odpowiednią notatkę np. „Wyjęte 500zł utargu”.

 

Aktualny stan kasy

Odzwierciedlenie tego co rzeczywiście powinno się znajdować w fizycznej kasie w salonie. Piszemy „powinno” bo oczywiście będzie to zależało od tego czy dopilnujesz, aby odpowiednio prowadzisz kalendarz i finalizujesz na bieżąco wizyty.

 

Stan początkowy

To kwota, którą ustalamy przy otwarciu kasy. Poniżej jest też informacja kiedy otwarcie kasy miało miejsce.

 

Wpływy

To krótka informacja o tym co wpłynęło do kasy i z jakiego źródła (Sprzedaż, wizyty i inne). Szczegółową listę wpływów można sprawdzić poniżej, bądź zobaczyć w historii operacji.

 

Wypływy

To wszystko to co z kasy znika. Tak samo jak wpływy wszystko jest rozpisane szczegółowo w tabelce poniżej, bądź w historii operacji.

 

Zmień stan kasy
Jeżeli potrzebujemy coś do kasy dorzucić, bądź wybrać, a nie są to wizyty, lub sprzedaż możemy kliknąć w przycisk „Zmień stan kasy” i po zostawieniu odpowiedniej notatki zrealizować taką operację.

 

Historia operacji

Historia wszystkich operacji, stanów otwarcia i stanów zamknięcia dzień po dniu. W jednej liście spisane są wszystkie operacje pochodzące zarówno z wizyt jak i dodatkowych sprzedaży.

Co więcej każda z operacji ma przypisanego pracownika, która za nie odpowiadał, dzięki czemu masz większą kontrolę nad kasą i personelem.

 

A co jeżeli Klient nie płacił gotówką w salonie?
W polu Pozostałe operacje kasowe możesz rozwinąć wszystkie operacje nie uiszczone gotówką. Jeżeli chcesz dodać np. wartość wizyty opłaconej karta płatniczą, wystarczy kliknąć ikonkę z plusikiem w polu „Dodaj do kasy”.

 

 

Mamy nadzieję, że ta funkcjonalność pomoże Państwu w sprawnym zarządzaniu salonem. Jeżeli macie pytania polecamy skontaktować się z Opiekunem, który na pewno pomoże wszystko wyjaśnić. 

Ładuje...